DİYABETİN CERRAHİ TEDAVİSİ./ METABOLİK CERRAHİ

   Obesitenin bir araya getirdiği diyabet ,kolesterol yüksekliği ve hipertansiyon  kısaca ''Metabolik

Sendrom '' olarak tanımlanır.Son 10 yılda 2 katına çıkan diyabet için yapılan ''metabolik cerrahi'', '' Obesite Cerrahisi'' ile karıştırılmamalıdır.. Obesite cerrahisinde mide hacmi değişik yöntemlerle küçültülmektedir.

   

   Metabolik cerrahi uygulanmasında kişinin morbid olması şartı aranmaz. Cerrahi uygulamadaki ana prensip emilimi bozmadan ince bağırsakların baş ve son kısımlarının arasında yapılan yer değiştirmedir. (ileal interpozisyon) Böylece iyi çalışmayan hormonlar aktif hale gelmekte, kötü çalışanlar ise devre dışı kalmaktadır.

   

    Metabolik cerrahi Tip 1 diyabetlilere uygulanmaz.Tip 2 diyabetli olup kan şekeri bir türlü ayarlanamayan,ancak insülin depoları tükenmemiş hastalara uygulanır.Diyabete bağlı ciddi organ hasarları gelişmiş kişilere de bir fayda sağlamayacaktır.

  Metabolik cerrahinin ileal interpozisyon yönteminden başka '' transit bipartisyon'' denen bir başka yöntemi daha vardır... Metabolik cerrahi hipertansiyonu ve yüksek kolesterolü de düşürdüğü gibi kilo kaybını da sağlamaktadır.Hatta uyku apnesi, karaciğer yağlanması  ve gut hastalığı gibi bazı hastalıklarında tama yakın iyileşmesini sağlamaktadır.

  Bu operasyon iyi eğitilmiş ekiplerce güvenle yapılmaktadır. Sonucunda da kişi sadece diyabet ve hipertansiyon hastalığından değil , bu hastalıkların ve bunlara bağlı ilave hastalıkların ilaçlarından da kurtulmaktadır.

 

      Op.Dr Adem Yücel 

ÜRÜNLERİMİZE BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar


TÜRKİYE GENELİ GÖNDERİ

Ücretsiz Kargo

KOLAY İADE

İade sebebiniz ne olursa olsun zorluk çıkarmıyoruz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

EN UYGUN FİYATLAR

Katkısız diyet ürünlerimizi uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Copyright © 2020 | Thin Think - Sağlıklı Diyet Ürünleri Tüm Hakları Saklıdır.

 iz ajans