Diyabette Hb A1c nin Önemi

Diyabet yüzyılımızın oransal olarak en çok artan ve çok önemli sağlık sorunlarını kişiye yükleyen ,en sık görülen metabolik hastalığıdır.Başta obezite denen hastalıklar yumağı olmak üzere,görme bozukluklarından ,böbrek yetmezliğine,kalp damar hastalıklarından ,uzuv kaybına neden olan gangren hastalıklarına,cinsel iktidarsızlıktan,kısırlığa,psikolojik problemlerden erken bunamaya kadar bir seri hastalığa neden olan kan şekeri yüksekliğiyle seyreden bir hastalıktır.

 

Bu kadar ciddi ve çok sayıda sistemi ilgilendiren özelliği yanısıra tedavisi ve komplikasyonlarının tedavisi ve takibi devlet bütçelerine bile tahmin edilenin çok üzerinde mali yükler yüklemektedir.Bu mali yük hem tetkik ve teşhis,tedavi ve iş gücü kaybı ile tedavi maliyetine kadar bir sürü kalemi kapsamaktadır.Bu kalemlerin her biri tez konusu olacak kadar önemli ve teferruatlıdır.

 

Bu kadar ciddi bir hastalığın teşhisi bir o kadar kolay olup 8 SANİYE süren bir tahlille anlaşılabilmektedir.

 

Konumuz olan Hb A1c ise kişinin son 3 aylık kan şeker düzeyini göstermek açısından önemli bir tahlildir.Hb A1c kandaki alyuvarlara has bir proteindir... Alyuvarların ortalama ömrü 120 gündür. Böylece kan şekeriyle direkt ilgili olan bu proteinin kandaki ölçülen seviyesi şahsın son 3 aylık kan şeker düzeyi hakkında çok önemli bilgi ve uyarı verir.Bu değer 6 nın altında olmalıdır.6 nın üstüne çıkan değerlerle doğru orantılı olarak diyabetin ciddiyet ve önemi ortaya çıkar.

 

Op.Dr.Adem Yücel

 

ÜRÜNLERİMİZE BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar


TÜRKİYE GENELİ GÖNDERİ

Ücretsiz Kargo

KOLAY İADE

İade sebebiniz ne olursa olsun zorluk çıkarmıyoruz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

EN UYGUN FİYATLAR

Katkısız diyet ürünlerimizi uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Copyright © 2020 | Thin Think - Sağlıklı Diyet Ürünleri Tüm Hakları Saklıdır.

 iz ajans