Nasıl kilo verilir?

Boyumuzla kilomuz arasındaki kilomuz lehine olan fazlalık obesitedir.Bu rakam büyüdükçe ,obesitenin ciddiyeti ve çıkardığı sorunlar da doğru orantılı olarak artmaktadır.O nedenle obezite mücadelesi hem uzun yaşam için,hem de konforlu yaşam için ciddi bir mücadeledir.bu uğraşı 3 ana başlıkta yapılır.

 

1.İrade: Obez kişi sorunun farkında olacak ,sorunu yok saymayacak ve hayatını bu olumsuzluktan kurtarmaya ,bunun için de özverili olmaya gayretli olmaya karar verecektir.Uygulayabileceği fiziksel aktiviteyi ve gıda rejimini belirleyecek ,ısrarla da uygulayacaktır.

 

2.Fiziksel aktivite. :Obez kişi yaşına, kilosuna, ilave hastalıklarına ve yaşadığı çevreye uygun bir spor, fiziksel aktivite programı belirleyecektir .Bu belirleme bir doktor ile, bir diyetisyenle olabileceği gibimünferitte olabilir.Aynı kilo probleminde olan arkadaşlar grup olarak da buna karar verebilirler.Bu konu da önemli olan kararlılıkla aktiviteyi uygun, etkin sürede yapmak ve yapmaya devam etmektir.sık karşılaşılan en baş sorunlardan biri birkaç günde her obesin hemen fit olacağı beklentisidir.Halbuki böyle bir sonuç olamaz.Hızlı verilen kilolar vücutta ağır yıkım yapan hastalıklarla birlikte olmaktadır.Malign hastalıklar,diabet, tbc, ağır sindirim sistemi hastalıkları ,vb.Hızlı şekilde kilo verme yöntemi yapacağı güreş müsabakasından hemen önce kilo düşmesi gereken güreşçilere zaman zaman uygulanır.Hamamda terletilerek sağlanır.Sporcu kısa bir zamanda birkaç kilo verir ancak güreş sonrası aynı hızla daha fazla olarak geri alır.Bu yöntemle kilo verdirilen güreşçiler çoğu zaman başarısız olmuşlardır.Çünkü hızlı kıilo vermek halsizlik yaratır.

O nedenle kilo vermek için yapılacak olan fiziksel aktivite sistemli, sabırlı ve devamlı yapılmalıdır.

 

3.Gıda rejimi;Dünyada günümüzde uygulaya çalışılan yüzlerce değişik diyet rejiminin olması bu konuda tam bir çözümün olmadığını işaret etmektedir.Aslında ana prensip basittir Gıdalardan alınan kalorilerle, yakılan kaloriler normalde dengede iken obeslerde bu denge kalori fazlalığına dönmüştür.Alınan kalori fazla gelebileceği gibi,hantallaşan vucudun fazla kalorileri harcayamaması nedeniyle bu kaloriler kilo olarak kişiye döner.

Aç kalınarak kilo verilmez sadece kişinin stresi artar. Çünkü açlık bir içgüdü ,dürtüdür köreltilmesi gerekir.Tek çözümüde birşeyler yemektir.İşte diyet biliminin bilgisinin devreye gireceği nokta budur.Kalorisi az tokluk veren katkı içermeyen bu amaçlarla üretilen ürünler obeslerin en büyük yardımcılarıdır...

Obezler de gelişen insülin direnci kişinin doyma dürtüsünü bozar.Kişi aç kaldıgında fenalık duyar,elleri titrer, nabzı hızlanır .Ne bulsa yemek ister.Yedikleri kana şeker olarak karışır kan şekeri yükselir.Şeker düşürücüler kişiyi yine başlanğıçtaki açlık noktasına getirir.Bu kısır döngü devam eder durur. Ta ki kilo azalıp insülin direnci düşene kadar.O nedenle diabetin eşlik ettigi obesiteler sık sık az miktarlarda düşük kalorili gıdalar tüketmelidir.

 

 

 

THİN THİNK ÜRÜNLERİ tokluk verip açlık dürtüsünü bastırıp öğün geçiştirip kişinin fazla kalori almasına engel olmak gayesiyle üretilip sunulmuştur...

AÇ KALMADAN..DİLEDİĞİNİZ KADAR... HEP FORMDA...

 

Op.Dr Adem Yücel

 

ÜRÜNLERİMİZE BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar


TÜRKİYE GENELİ GÖNDERİ

Ücretsiz Kargo

KOLAY İADE

İade sebebiniz ne olursa olsun zorluk çıkarmıyoruz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

EN UYGUN FİYATLAR

Katkısız diyet ürünlerimizi uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Copyright © 2020 | Thin Think - Sağlıklı Diyet Ürünleri Tüm Hakları Saklıdır.

 iz ajans