Sağlıklı Beslenmenin Önlediği Sorunlar

Sağlıklı beslenerek görülme sıklığı ve şiddetini azaltabileceğimiz hastalıkları şöyle sıralamak mümkündür.

 

Obeslerde sık görülen öz güven eksikliği ve depresyon halleri % 55 azalır kaybolur.Kişi yaşama daha sıkı bağlanır.Toplumdaki davranışları rahatlar.Aynalarla barışır.

 

Obezlerde sık görülen, ani ölümlere sebep olan uyku apnesi de denen solunum durması fazla kilolardan kurtulunca %74-98 yok olur.

 

Obesiteye bağlı gelişen kalp ve ve damar hastalıkları %82 azalır.

 

Psödotümör Cerebri denen yalancı beyin tümörü tablosu kilo sorunu azalınca %96 yok olur...

 

Obeslerde artan yağ oranı karaciğerde alkole bağlı olmayan yetmezliğe neden olur.

 

Kilolardan kurtulunca karaciğerdeki yağlanmada %90 azalır.Bu azalmaya bağlı olarakda karaciğer enzimleri düzelir.Bu düzelmeden kan kolesterolüde olumlu etkilenip ,düşer.

 

Tip 2 şeker hastalığıda denen Diabetes Mellitus obeslerde çok sık görülür.Kişi kilolarından kurtulunca kan şeker düzeyi normale döner.Şeker ilaçlarına olan bağımlılıkta azalır.

 

Obez kadınlarda sık görülen, Polikistik Over sendromu da denen yumurtalıkların çoklu kistik hastalığı kişinin hormonal dengesinin bozulmasıyle bir seri bulguya neden olur.Ciltte çatlaklara ve ses kalınlaşmasına ,aşırı kıllanmaya neden olan bu sendrom adet sekmeleri, düzensizliği nedeniyle fertilite sorunları yaratır.impotans ve libido kaybıda sık görülen patolojilerdendir. Tüm bu sorunlar sağlıklı beslenip,kilo normale dönmeye başlayınca düzelmeye başlar.

 

Obeziteye bağlı gelişen komplikasyonlu,öldürücü ,sık görülen hatta 1.sırada yer alan hastalık Hipertansiondur.Sağlıklı beslenmeyle normale dönen kilolar tanson hastalığını da düzeltir.şiddeti azalır. Bununla birlikte ilaca bağlılıkta azalmış hatta tamamen bitmiş olur. (% 52-92)

 

Obezitenin vücuda yükledikleri bir seri metabolik sorunun yanında, tonajın lokomotor sistem denen kas iskelet sistemine yüklediği yük şiddetli eklem ve bel ağrılarından deformasyon ve dejenerasyona kadar sorunlar yaratır.Bu şikayetler kişinin hareket kabiliyetini azaltarak kilonun daha da artmasına neden olacak bir kısır döngüyü yaratır.

 

O yüzden kiloyla yapılan mücadele ,sağlıklı beslenme eklem şikayetlerinin % 41-76 oranında azalmasını sağlar.Yine aşırı beslenmenin özellikle protein ağırlıklı beslenme sonucunda ortaya çıkan gut hastalığı da ancak sağlıklı beslenmeyle düzelebilir.(% 77)

 

Sonuçta sağlıklı beslenerek kilolarımızdan kurtılduğumuz taktirde ÖLÜM RİSKİ %89 oranında azalır.Yaşam kaliteside %95 oranında iyileşir.

 

Op. Dr Adem Yücel

 

ÜRÜNLERİMİZE BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar


TÜRKİYE GENELİ GÖNDERİ

Ücretsiz Kargo

KOLAY İADE

İade sebebiniz ne olursa olsun zorluk çıkarmıyoruz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

EN UYGUN FİYATLAR

Katkısız diyet ürünlerimizi uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Copyright © 2020 | Thin Think - Sağlıklı Diyet Ürünleri Tüm Hakları Saklıdır.

 iz ajans